fbpx

Slow life

Slow Life to nie tylko nazwa łącząca wiele nurtów, ale również sam w sobie jest pewnym stylem.  Życie slow to przede wszystkim życie w harmonii z naturą. Co najważniejsze, nie ma warunków, które musicie spełnić, żeby powiedzieć, że jesteście slow. Nie ma rzeczy, które musicie kupić, żeby zacząć tak żyć. Zmiana musi zajść przede wszystkim w was. Początkiem musi być świadomość tego, że coś jest nie tak w waszym życiu.Warto zauważyć, że życie slow nie jest powolne, ale właśnie aktywne.  To pełna świadomość tego co jecie, w co się ubieracie, jakimi ludźmi się otaczacie, jak wygląda wasza przestrzeń, ale również: czym karmicie swój umysł. To dbanie o siebie, ale też o innych, o środowisko i jakość swojej codzienności tak aby przeżywać każdy dzień w pełni.

Co daje slow life? Zdrowe ciało i umysł, godziny na realizację pasji i spotkania z przyjaciółmi, czas i pieniądze (bo slow life, to również umiejętne zarządzanie także nimi). Chęci do działania, codzienną motywację, ale co równie ważne – skupienie i czas na odpoczynek. Zmiana ta nie tylko wpłynie na waszą teraźniejszość, ale również owocuje w przyszłości lepszym zdrowiem (fizycznym i psychicznym), a także lepszą kondycją świata, który, jest skoncentrowany na szeroko pojętym konsumpcjonizmie.

Jak wdrożyć filozofię slow life do swojego życia? To nic trudnego i wystarczą na początek niewielkie, ale za to świadome zmiany. Zastanów się nad tym czego tak naprawdę potrzebujesz do życia, a co jest Ci zbędne. Będziesz zaskoczony wnioskami! 

Zostaw odpowiedź

Rozwiąż równanie: 1 + 4 =