fbpx

Slow Design

Przy zakupie wyposażenia wnętrza, warto pomyśleć, by zrobić to zgodnie z kierunkiem Slow Design. Jak w każdej dziedzinie Slow, chodzi o to, by działać z myślą o przyszłości, być w zgodzie z naturą i samym sobą. Mimo, że szeroka działalność ruchu Slow trwa od wielu lat, w roku 2002 Alastair Fuad Luke po raz pierwszy użył określenia Slow Design.

Jest on międzynarodowym konsultantem, pisarzem i aktywistą w dziedzinie zrównoważonego projektowania. Jego zdaniem myślenie i proces projektowania mają kluczowe znaczenie dla przejścia na bardziej zrównoważone sposoby życia i pracy. Dużą zaletą Slow Design jest wspieranie małych, lokalnych firm i rzemieślników.Zamawiając np. meble, mamy wiedzę, skąd pochodzi surowiec do ich wykonania, oraz omawiamy każdy szczegół, dopasowując je do koncepcji naszego wnętrza, jak i potrzeb. Oprócz mebli, jest wiele innych przedmiotów wyposażenia, które możemy dobierać w duchu Slow. Zastawa kuchenna, pościel, firany/zasłony, tapety, oświetlenie, obrazy, zabawki itd.

Wybierając małe manufaktury, czy producentów ceniących indywidualność klienta i niepowtarzalność wytwarzanych produktów, zyskujemy wyjątkowy, dopasowany do naszych potrzeb produkt. Te właśnie cechy wpływają na zjednywanie sobie klientów, jak i zadowolenie klientów. Idea Slow Design wspiera również rozwiązania ekologiczne i przyjazne środowisku.

Tu można popisać się własną inwencją i pomysłowością, np. odrestaurować stare meble, samodzielnie wykonać dekoracje. Bardzo efektowną techniką jest decopuage. W ten sposób możemy „przedłużyć życie” wielu przedmiotom i jednocześnie sprzeciwić się konsumpcjonizmowi, któremu idea Slow się zdecydowanie przeciwstawia.
Royal Fashion

Zostaw odpowiedź

Rozwiąż równanie: 2 - 9 =