fbpx

Slow Life na świecie

Osoby, które interesują się Slow Life, na pewno wiedzą, gdzie i jak ten nurt powstał. Przypomnę tylko, że wszystko zaczęło się w Rzymie, od protestu przeciwko sieciowej restauracji, sprzedającej fastfoodowe jedzenie. Tak narodził się Slow Food, niosący, jak się potem okazało, ze sobą szerszy przekaz. Ludzie zaczęli dostrzegać, że problemy dotyczą nie tylko restauratorów i jedzenia, ale właściwie każdej dziedziny życia. Od tego momentu powstało Slow Life, w którym możemy się odnaleźć w każdym momencie naszej drogi.

https://www.instagram.com/p/BuuyEURgBu_/?utm_source=ig_web_copy_link

Każdy, kto zachłysnął się konsumpcjonizmem, dostrzega po czasie, że taki styl życia przynosi tylko chwilowe szczęście. Dla podniesienia nastoju kupujemy nową rzecz, cieszymy się chwilę, potem nastrój spada i nabywamy kolejne, nic nie wnoszące do naszego życia przedmioty. Zakupy „gadżetów” stają się niemal nałogiem i większości przestają po jakimś czasie przynosić radość. Co dalej robić, jeśli mamy wszystko, czego pragnęliśmy, a nadal nie potrafimy być szczęśliwi? Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na życie zgodnie ze Slow Life.

https://www.instagram.com/p/CAp3kSqpe7-/?utm_source=ig_web_copy_link

Od zdarzenia w Rzymie minęło już 34 lata, a ideologia ta staje się coraz popularniejszym stylem życia. Niezależnie od rasy, kultury w której żyją, ilość osób dostrzegających pozytywne aspekty SL ciągle rośnie. Żeby nie być gołosłownym, zdjęcia które zamieszczam w tekście są jednocześnie linkami do kont Instagramowych, promujących Slow Life. To tylko kilka, przypadkowo wybranych, znalezionych osób. Zaręczam, że takich kont na świecie są tysiące, a osób wdzięcznych SL za przemianę w swoim życiu możemy liczyć w milionach.

https://www.instagram.com/p/CCkfQfPJdCr/?utm_source=ig_web_copy_link

Dlaczego tyle osób jest zaiteresowanych i wprowadza w życie taki właśnie sposób istnienia? Ponieważ główną istotą bycia Slow jest świadomość. Oprócz zwracania uwagi na to, co jemy, w co się ubieramy, jak mamy wyposażony dom, czy ogród, niezwykle istotne jest, jak spędzamy czas.

Początki mogą są trudne, nasuwa się wiele pytań. Nie spieszymy się. Decyzje podejmujemy powoli i rozsądnie, ale działamy szybko. Ludzie, którym życie Slow przynosi wiele korzyści, lubią się dzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Jest dostępnych wiele książek, stron internetowych, kont na FB, Instagramowych itp. Nie jesteśmy pionierami eksplorującymi nieznany ląd. Mamy wiele przykładów z życia poszczególnych osób, które powinny nam pomóc w wejściu do świata Slow.

https://www.instagram.com/p/B8gPEQWpAOx/?utm_source=ig_web_copy_link

Zapraszam do zapoznania się z innymi wpisami na mojej stronie, które na początek mogą nieco przybliżyć SL, a po przemyśleniu podjąć tą ważną, wnoszącą wiele dobrego do naszego zabieganego życia, decyzję.

Pozdrawiam nieśpiesznie 🙂

Zostaw odpowiedź

Rozwiąż równanie: 1 * 7 =