fbpx

Projekt Kawiarnia

Są takie chwile, w których szukamy chwili wytchnienia między kolejnymi codziennymi zadaniami. Trafiłem ostatnio do miejsca, które oferuje nam wiele możliwości. Projekt Kawiarnia – tak nazywa się to ciekawe miejsce i znajduje się na Ligocie, w Katowicach, przy ul. Kijowskiej 44 . Jeśli wybierzemy się tu sami, możemy przy ulubionej kawie zająć się czytaniem jednej z wielu ciekawych, dostępnych tu książek. Odpowiedni nastrój i atmosfera będzie nam towarzyszyć również z kimś bliskim, grupą przyjaciół, ale też na spotkaniu biznesowym.

Otacza nas tutaj nastrojowe wnętrze z punktowym oświetleniem, lampami miękko oświetlającymi stoliki, ściany z oryginalnym muralem. Z głośników sączy się Smooth Jazz, Chillout, a co najważniejsze nasze zmysły rozbudza aromat kawy. Miałem szczęście zastać panią Asię, właścicielkę kawiarni, która na temat kawy może rozmawiać godzinami i wie o niej naprawdę dużo. Kawę można tu wypić w kilku alternatywach parzenia i są to – ekspres, chemex, drip v60, aeropress i przelew. Do każdej alternatywy dobierane są inne ziarna i grubość mielenia – tu najlepiej zdać się na doświadczenie i wiedzę baristy. Zazwyczaj dostępne są ziarna w dwóch odmianach, tym razem były to Brazylijska Hard Beans i Salwadorska Five Elephant.

Jestem pewny, że kawę dla siebie znajdzie tu każdy koneser, tym bardziej, że kawiarnia kieruje się trendem Trzeciej Fali Kawy. To świadczy o wysokiej jakości kawy, zwanej Speciality, ale też stosuje alternatywne sposoby jej parzenia, o czym wspomniałem wcześniej. Projekt Kawiarnia to nie tylko najwyższej jakości kawa. Można tu napić się jednej z kilku rodzajów herbat, albo ciekawego napoju zwanego Kaskara.

Do kawy, czy herbaty dostępne są też przepyszne słodkości, produkowane przez lokalne, małe cukiernie, na zamówienie kawiarni. Może to być jeden z serników, Tort Czekoladowy z konfiturą morelową, Tarta z białej czekolady z malinami, Granola, cukiereczki i inne specjały. Dla osób nie gustujących w słodkościach są także Tarty bez słodkich smaków, kanapki typu panini. Ponad to, jeśli chcemy sami w domu przygotować kawę Specjality, zawsze jest kilka opakowań z ziarnami do wyboru.

Ze swojej strony mogę jeszcze dodać, że Kawa Specjality, trend Trzeciej Fali Kawy, doskonałe wyroby cukiernicze od niewielkich, lokalnych cukierników, przyjazny klimat, wysokiej klasy obsługa w tym miejscu są zbieżne z filozofią Slow Life. Szczerze zapraszam do tej kawiarni. Możliwe, że się spotkamy.Zostaw odpowiedź

Rozwiąż równanie: 10 * 1 =